Fotbal

Vše začalo v roce 1985 kdy zdejší fotbaloví nadšenci začali hrávat přátelské zápasy s okolními vesnicemi. Současně začaly také ženy využívat sál v kulturním domě ke cvičení. To vše bylo dostatečným důvodem pro vznik Tělovýchovné jednoty Litohoř. První schůze se konala 16. března 1986 na které byl zvolen výbor a prvním předsedou se stal pan Augustin Trnka. Výbor se scházel dle potřeby. To už se začalo s přípravou fotbalového oddílu. Soutěž a s tím i první mistrovské zápasy se začaly hrávat v roce 1987 na místním hřišti za kulturním domem, na kterém v tu dobu ještě probíhaly poslední úpravy před tím než mohlo být uvedeno do provozu a hrát na něm fotbalovou soutěž. Toto fotbalové hřiště které mělo povrch škváro-písčitý jak se později ukázalo bylo vlastně provizorní.

Nové travnaté hřiště se vybudovalo v areálu koupaliště. Otevřeno bylo v roce 1996, od kdy se zároveň na starém hřišti přestalo úplně hrát.

V současné době se ještě dodělává tréninkové hřiště také travnaté, které je v těsné blízkosti hlavního hřiště. Tento sportovní areál je jedním z nejlepších v okolí.

Náš fotbalový oddíl má jedno mužstvo mužů hrajících třetí třídu okresní soutěže.

Rozpis zápasů JARO 2024